prot_9_2011

PROTOKÓŁ NR IX/ 11
Rady Powiatu Sejneńskiego
z dnia 29 czerwca 2011 r.
 
Obrady IX Sesji Rady Powiatu rozpoczęły się o godz. 09.00, a zakończyły się o godz. 10.00. Odbyły się one w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach przy ul. Piłsudskiego 34.
 
Ad. pkt. 1.
 
Przewodniczący Rady – Pan Andrzej Szturgulewski powitał Radnych i przybyłych Gości. Stwierdził prawomocność obrad na podstawie listy obecności radnych (listy obecności stanowią zał. nr 1 i 2).
W momencie otwarcia obrad w posiedzeniu nie uczestniczył:
- Pan S. E. Kuklewicz.
 
Ad. pkt. 2.
 
1.       Otwarcie obrad.
2.       Przyjęcie porządku obrad.
3.       Wystąpienie zaproszonych Gości.
4.       Przyjęcie protokołu z VIII Sesji Rady Powiatu Sejneńskiego.
5.       Prezentacja filmu N jak Niewidomy.
6.       Informacja Starosty Sejneńskiego z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu.
7.       Interpelacje i zapytania Radnych.
8.       Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego na 2011 r.
9.       Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sejneńskiego na lata 2011- 2019.
10.    Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia w 2011 roku kredytu długoterminowego.
11.    Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia w 2011 roku kredytu na wyprzedzające finansowanie działań ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.
12.    Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Sejneńskim.
13.    Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Szkole Podstawowej w Maćkowej Rudzie.
14.    Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów związanych z usunięciem i przechowywaniem pojazdów.
15.    Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2011 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
16.    Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przedstawiciela Powiatu Sejneńskiego do Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”.
17.    Podjęcie uchwały w sprawie stanowiska Rady Powiatu Sejneńskiego dotyczącego jak najszybciej ratyfikacji umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Białorusią.
18.    Podjęcie uchwały w sprawie apelu do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o uznanie spraw wsi i rolnictwa za priorytetowy kierunek działań Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej.
19.    Odpowiedzi na interpelacje i zapytania Radnych.
20.    Wolne wnioski i oświadczenia.
21.    Zamknięcie obrad.
 
W głosowaniu nad przyjęciem porządku obrad udział wzięło 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem porządku obrad, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.
 
Ad. pkt. 3. Wystąpienie zaproszonych Gości.
 
W tym punkcie nikt nie zabrał głosu.
 
Ad. pkt. 4. Przyjęcie protokołu z VIII Sesji Rady Powiatu Sejneńskiego.
 
Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie protokół z VIII Sesji Rady Powiatu Sejneńskiego.
 
W głosowaniu nad przyjęciem protokołu udział wzięło 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem protokołu, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
Protokół Nr VIII/11 został przyjęty.
 
Ad. pkt. 5. Prezentacja filmu N jak Niewidomy.
 
Pan Przewodniczący Rady poinformował, iż była to prezentacja sposobów pomocy osobom niewidomym. Celem Rady Powiatu jest rozprzestrzenienie tego filmu wśród młodzieży oraz różnych środowiskach naszego powiatu, co w najbliższym okresie uczynimy.
 
Uwag nie wniesiono.
 
Ad. pkt 6. Informacja Starosty Sejneńskiego z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu.
 
Pan Starosta przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu w Sejnach /zał. nr 3/.
 
W wymienionym okresie czasu obyły się trzy posiedzenia Zarządu.
 
01.06.2011 r.
- Obchody XX - rocznicy powstania Straży Granicznej i X – lecia Placówki SG w Płaskiej. Został ufundowany proporzec- jest to taka mniejsza forma sztandaru, dlatego, iż placówka ta jest zbyt mała na normalny format.
 
02.06.2011 r.
- Spotkanie w Galsinet w Łoździejach z przedstawicielami samorządu, rozmowy na temat realizacji projektu z funduszu norweskiego.
 
03.06.2011 r.
- Uroczyste obchody Święta Szkoły oraz 5-lecie Orkiestry Dętej OSP w Sejnach – ZSO w Sejnach, przy okazji powiatowy przegląd orkiestr, cała uroczystość była wsparta projektem- uzyskane pieniądze z projektu unijnego.
 
04.06.2011 r.
- Nabuduk – Pan Szturgulewski – Konkurs Drwali oraz Festyn Strażacki, puchary ufundował Pan Przewodniczący Rady,
- Fiesta pogranicza 2011 – Łoździeje (Pan R. Witkowski)
 
5-6.06.2011 r.
- Kongres Polskiej Edukacji w Warszawie, potężne spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji. Dyskusja na temat sytuacji w oświacie polskiej. Sporo materiałów dostaliśmy, które zostaną przekazane w większości do ZSO. Przywiezione dokumenty dotyczą Centrum Rozwoju Edukacji. Zaczniemy już nad tym pracować, bo są to nasze przyszłe zadania.
 
7.06.2011 r.
- Spotkanie z Prokurator Lewczuk i oraz Panią Bronakowską, powstaje problem, ponieważ Prokuratura w następnym roku nie będzie miała lokum. Jest potrzebna pomoc w pozyskaniu nowej siedziby, która najlepiej aby znajdowała się pobliżu Sądu. W innym przypadku nastąpi likwidacja Prokuratury, co za sobą niesie likwidację Sądu.
 
08.06.2011 r.
- Posiedzenie Zespołu Lokalnego w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego (Pan M. Ślusarz). Zespół Zdrowia Psychicznego jest to nowe, narzucone zadanie. Na razie jest to na etapie tworzenia programów rozpoznania środowiska, ale mamy nadzieję, że otrzymamy na to dofinansowanie.
 
9.06. 2011 r.
- Uroczystość dziękczynna za Beatyfikację Jana Pawła II w Wigrach(Pan R. Witkowski).
- Spotkanie z Panem Czyżewskim, Dyrektorem Ośrodka Pogranicze, rozmowa na temat organizacji i wsparcia uroczystości otwarcia Dworku Miłosza.
 
10.06.2011 r.
- Spotkanie z przedstawicielami firmy Sztraba Augustów, gdzie z Kierownikiem Budowy zostało ustalone, że od 04 lipca rusza budowa drogi Poćkuny- Berżniki.
Pan Starosta poinformował, że wczoraj odbył się przetarg na drogę Krasnopol- Murowany Most-  również wygrała firma Sztraba.
- Sesja Rady Gminy Puńsk (Pan R. Witkowski).
 
11.06.2011 r.
- Uroczystości związane z obchodami 60-lecia powstania OSP Ogrodniki
 
14.06.2011 r.
- Spotkanie z przedstawicielami Samorządu Rejonu Łoździeje w sprawie projektów. Zostało sprecyzowane dokładnie jakie projekty będą realizowane i z jakimi partnerami będziemy współpracować. Nasz projekt Platformy Młodzieżowej zrealizowany będzie wspólnie z KPP Sejny, natomiast w celu uzyskania efektu transgranicznego zaproponowana zostanie współpraca z dwiema szkołami z Litwy, z którymi współpracuje Pan Dyrektor ZSO w Sejnach
 
17.06.2011 r.
- Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Puńsku.
 
19.06.2011 r.
- Odsłonięcie i Poświęcenie Tablicy Memorialnej Katastrofy pod Smoleńskiem (Pan R. Witkowski)
 
20.06.2011 r.
- Podpisanie aneksu do umowy Poćkuny – Berżniki (Pani Skarbnik, Pan R. Witkowski, Pan Starosta). Zmienił się zapis związany ze zmianą nazwy firmy. Z tego względu nastąpiło przesunięcie w terminie rozpoczęcia budowy.
 
21.06.2011 r.
- Spotkanie dotyczące projektu „Rozwinąć skrzydła – młodzi w działaniu”, Pan Starosta poinformował, iż mamy zapewnioną pomoc ze strony Komendanta Wojewódzkiego. Mamy pozwolenie na korzystanie z usług funkcjonariuszy Policji, ażeby móc ten projekt zrealizować. Projekt dotyczy zachowania w trudnych sytuacjach, treningi, zajęcia z samoobrony. Z własnych środków byłoby to nie możliwe do zrealizowania.
 
Pani L. Fidrych zapytała o koszt tegoż to projektu.
 
Pan Starosta –całkowity koszt projektu wynosi 110 tys. zł.
 
22.06.2011 r.
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszych szkołach. Pan Starosta wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Panem J. Miszkiel brali udział w zakończeniu roku w ZSO w Sejnach. Przewodniczący Rady Pan A. Szturgulewski wraz z Wicestarostą Panem R. Witkowskim uczestniczyli w uroczystości w szkole w Puńsku.
Pan Starosta poprosił o przekazanie gratulacji Dyrektorom Szkół, Radom Pedagogicznym oraz Radom Rodziców za trud włożony w naukę i wychowanie, bo efekt jest bardzo duży, gdyż młodzież osiąga wysokie wyniki w nauce. Jest wiele miejsc zajętych przez uczniów naszych szkół na olimpiadach oraz turniejach.
 
25.06.2011 r.
- „Dzień Rybaka” organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” w Augustowie (Pan R. Witkowski)
 
26.06.2011 r.
- Walne Zebranie Przedsiębiorców Ziemi Sejneńskiej. Stowarzyszenie te jest bardzo potrzebne dla Urzędu Pracy.
 
27.06.2011 r.
- Posiedzenie Konferencji Krajowej Stowarzyszenia „Euroregion Niemen” w Suwałkach (Pan R. Witkowski)
- Posiedzenie Komisji Stałych Powiatu Sejneńskiego
 
28.06.2011 r.
- Walne Zebranie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Sejneńskiego.
Pan Starosta złożył gratulacje Panu J. Miszkiel za objęcie prezesury kolejny raz.
 
29.06.2011 r.
Pan Starosta poinformowała, iż po Sesji jest wyjazd do Kowna – raport końcowy w realizacji projektu.
 
Ad. pkt. 7. Interpelacje i zapytania Radnych.
 
Pan J. Łuba zapytał Pana Dyrektora SP ZOZ w Sejnach czy szpital Wojewódzki w Białymstoku został przekazany Akademii Medycznej. Jaka będzie forma własności?
 
Pan Przewodniczący Rady zaproponował, aby Pan Dyrektor SP ZOZ odpowiedział w tym punkcie.
 
Pan Dyrektor SP ZOZ – problem ze szpitalem zakaźnym polega na tym, że Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego posiada najbardziej zadłużone 3 szpitale w całym województwie, czyli szpitale w Suwałkach, Łomży, Białymstoku. Szpital w Białymstoku jest najbardziej zadłużonym szpitalem, który powiększa o kilka milionów miesięcznie swoje zadłużenie. Szpital przy ul. Żurawiej jest szpitalem zakaźnym, gdzie funkcjonuje kilka oddziałów klinicznych oraz szkoli studentów. Ten szpital nie posiada zadłużenia. Uniwersytet Medyczny ma obawy, że w momencie wejścia ustawy, z dniem  1 lipca, znajdą się chętni do przekształcenia tego szpitala i wtedy Uniwersytet Medyczny może stracić wiodące oddziały kliniczne, które szkoliły młodych lekarzy. W przypadku powstania spółki będzie konflikt interesów. Uniwersytet płaci teraz nieduże pieniądze za dzierżawę wynajmowanych pomieszczeń, a spółka będzie na pewno chciała mieć zysk, dlatego ceny wzrosną. Będzie to zbyt kosztowne, więc Uniwersytet będzie musiał się wyprowadzić ze szpitala i starci możliwość kształtowania studentów. Są różne grupy nacisku. Stanowisko Pana W. Kwaterskiego – ten szpital był publiczny do tej pory i opowiada się za tym, aby przekazać go do Uniwersytetu Medycznego, aby organem prowadzącym był rektor Akademii, a nie Urząd Marszałkowski. Szpital cały czas rozwijałby się w tej samej formie, dałoby to stabilność studentom i pozostałby w rękach publicznych, a także można będzie liczyć na dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia. Takie stanowisko Pan Dyrektor przedstawił na ostatnim posiedzeniu Sejmiku. Z tego względu, iż nas interesuje dobra opieka medyczna, dobro pacjentów. Nasi lekarze to absolwenci tejże uczelni. Uniwersytet prawdopodobnie musiałby postawić nowy budynek. Gdyby Pan Dyrektor dostał propozycję, aby Szpital w Sejnach został przekształcony w szpital kliniczny to poprosiłby o udzielenie zgody przez Radę Powiatu. Dzięki temu tworzą się dodatkowe miejsca pracy. W przypadku, gdy tworzą się spółki to widzą tylko biznes. Powiedział, że robimy wszystko by Sejmik się zebrał i podjął decyzję.
 
Pan J. Łuba odniósł się do długów naszych szpitali, pytając czy Komisja bądź też Zarząd rozmawiał na temat podjęcia uchwały w sprawie przekształcenia.
 
Pan Dyrektor – Pan Marszałek Cieślukowski samodzielnie tworzy swoja politykę zdrowotną. On ma na temat szpitala odmienne zdanie niż Pan Dyrektor SP ZOZ. Stwierdził, że czas pokaże co dalej będzie z tymi szpitalami. Samorząd Województwa nie wytrzyma spłaty zobowiązań szpitali. Jeżeli dyrektorzy nie wprowadzą oszczędności to różnie może być.
 
Ad. pkt. 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego na 2011r.
 
Pani Skarbnik wyjaśniła, iż wszystkie dochody i wydatki są usystematyzowane w grupy. Porozumienia zlecone i własne. Do tej pory po stronie dochodów i wydatków wszystkie nasze projekty znajdowały się w grupie porozumienia. Unijne pieniądze zostały przeniesione z działu porozumień do działu własne. Zerujemy w grupie porozumienia i przenosimy do grupy własnej. Jest to zmiana porządkowa, na wniosek RIO.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/62/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawiezmian w budżecie Powiatu Sejneńskiego na 2011r. /zał. nr 4/.
 
Ad. pkt. 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sejneńskiego na lata 2011- 2019.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/63/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawiezmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sejneńskiego na lata 2011 – 2019 /zał. nr 5/.
 
Ad. pkt. 10. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia w 2011 roku kredytu długoterminowego.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/64/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawiezaciągnięcia w 2011 roku kredytu długoterminowego /zał. nr 6/.
 
Ad. pkt. 11. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia w 2011 roku kredytu na wyprzedzające finansowanie działań ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/65/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie zaciągnięcia w 2011 roku kredytu na wyprzedzające finansowanie działań ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej /zał. nr 7/.
 
Ad. pkt. 12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Sejneńskim.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/66/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Sejneńskim /zał. nr 8/.
 
Ad. pkt. 13. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Szkole Podstawowej w Maćkowej Rudzie.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 14 radnych: 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
 W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/67/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Szkole Podstawowej w Maćkowej Rudzie /zał. nr 9/.
 
Ad. pkt. 14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów związanych z usunięciem i przechowywaniem pojazdów.
 
Pan Sekretarz poinformował, iż z dniem 21 sierpnia 2011 r. zmienia się ustawa o prawa o ruchu drogowym. Wprowadzona nowelizacja w grudniu tego roku nakłada na powiat prowadzenie zadań, jako zadania własne wynikające z art. 130 a prawo o ruchu drogowym- usuwanie pojazdów, jak również parkowanie pojazdów, które zostały usunięte na podstawie ustawy 130 a. Dotyczy to pojazdów nie posiadających OC, przeładowanych, pojazdów zanieczyszczających środowisko, holowania i parkowania pojazdów w przypadku, gdy osoba jest po spożyciu alkoholu.
 
Wszedł Radny S. E. Kuklewicz, godz. 09.55.
 
Ustawa o opłatach była trochę niższa, bo na przewoźniku leżała zasadność dochodzenia roszczeń. Na dzień dzisiejszy jest to zadanie Powiatu, więc Powiat musi z przewoźnikiem podpisać umowę na prowadzenie takiego parkingu oraz holowanie, a także pełnić rolę powiernika finansowego pomiędzy urzędem a petentem, którego pojazd został holowany. Po okresie 3 miesięcy po nieodebraniu pojazdu z parkingu, pojazd przechodzi z mocą ustawy na Starostwo i urząd musi wystąpić do sądu o przyjęcie praw własności nad tym pojazdem. Samorząd Powiatowy będzie ponosił całkowity koszt, w związku z czym podnosimy niektóre opłaty, aby było na prowadzenie postępowania egzekucyjnego, na prowadzenie postępowania związanego z wyceną pojazdu, jak i postępowanie związane z nadaniem nowej osobowości prawnej. Tych przypadków na dzisiejszy nie jest dużo, w tamtym roku był jeden pojazd. Gorzej sytuacja się przedstawia z pojazdami, które już przebywają na parkingu ( 3 pojazdy). Nie są to auta wysokiej klasy, są to pojazdy zdewastowane, zniszczone. Jest to zadanie własne pojazdu, a więc powiat musi to realizować, w związku z czym podnosimy niektóre opłaty , aby zapewnić dochody powiatu, w celu przynajmniej częściowego pokrycia strat, które mogą wynikać z prowadzenia tejże działalności. Podnosimy te opłaty dla osób, które naruszają prawo.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 15 radnych: 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
 W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/68/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów związanych z usunięciem i przechowywaniem pojazdów /zał. nr 10/.
 
Ad. pkt. 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2011 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 15 radnych: 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
 W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/69/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2011 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych /zał. nr 11/.
 
Ad. pkt. 16. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przedstawiciela Powiatu Sejneńskiego do Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”.
 
Pan Przewodniczący Rady poinformował, że na Komisjach jednogłośnie uzgodniono, iż naszym przedstawicielem z Rady Powiatu mógłby być Radny Romuald Witkowski.
 
Pan Przewodniczący Rady zapytał czy Rady Romuald Witkowski wyraża zgodę.
 
Radny Romuald Witkowski wyraził zgodę.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektu uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 15 radnych: 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/70/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie wyboru przedstawiciela Powiatu Sejneńskiego do Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”/zał. nr 12/.
 
Ad. pkt. 17. Podjęcie uchwały w sprawie stanowiska Rady Powiatu Sejneńskiego dotyczącego jak najszybszej ratyfikacji umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Białorusią.
 
Pan Przewodniczący Rady odczytał stanowisko zajęte przez Radę Powiatu oraz projekt uchwały.
 
Uwag do stanowiska oraz projektu  uchwały nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 15 radnych: 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
 W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/71/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie stanowiska Rady Powiatu Sejneńskiego dotyczącego jak najszybszej ratyfikacji umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Białorusią /zał. nr 13/.
 
Ad. pkt. 18. Podjęcie uchwały w sprawie apelu do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o uznanie spraw wsi i rolnictwa za priorytetowy kierunek działań Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej.
 
Pan Przewodniczący Rady odczytał projekt stanowiska Rady Powiatu.
 
Przewodniczący Rady odczytał projekt uchwały.
 
Uwag do projektów nie wniesiono.
 
W głosowaniu nad projektem głosowało 15 radnych: 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, nikt nie wstrzymał się od głosu, głosów przeciwnych nie było.
 
W wyniku głosowania podjęto Uchwałę IX/72/11 z dnia 29 czerwca 2011 r. w sprawie apelu do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o uznanie spraw wsi i rolnictwa za priorytetowy kierunek działań Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej /zał. nr 14/.
 
Ad. pkt. 19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania Radnych.
 
W tym punkcie głosu nie zabrano.
 
Ad. pkt. 20. Wolne wnioski i oświadczenia.
 
W tym punkcie głosu nie zabrano.
 
Ad. pkt. 21. Zamknięcie obrad.
 
Przewodniczący Rady podziękował za przybycie i zakończył obrady wypowiadając słowa „Zamykam obrady IX Sesji Rady Powiatu”.
 
Na tym protokół zakończono.
 
 
             Protokołowała                                                                                                   Przewodniczył
 
     Katarzyna Mikłaszewicz                                                                                  Andrzej Szturgulewski
 

Metryka strony

Udostępniający: Biuro Rady Powiatu

Wytwarzający/odpowiadający: Katarzyna Mikłaszewicz

Wprowadzający: Katarzyna Mikłaszewicz

Data wprowadzenia: 2011-07-29

Data modyfikacji: 2011-07-29

Opublikował: Katarzyna Mikłaszewicz

Data publikacji: 2011-07-29